Ceylon Kokonati Panenský raw kokosový olej z Cejlónu - 1 l

Kód: 747
€16,50
Skladom (3 ks)

Raw extra panenský kokosový olej priamo od cejlónskeho výrobcu (žiadna zmes) by nemal chýbať v žiadnej domácnosti. Ide o jeden z najmultifunkčnejších olejov vôbec. Využijete ho ako v kuchyni na varenie, tak v kúpeľni na skrášľovanie a starostlivosť o celé telo.

Detailné informácie

Podrobný popis

Za studena lisovaný extra panenský kokosový olej v bio kvalite od značky Ceylon Kokonati pochádza z etických zdrojov, single origin, a je laboratórne testovaný na obsah pesticídov.

Je vyrobený z ručne zbieraných kokosových orechov na Srí Lanke, kde sa pri zbere kokosových orechov nepoužívajú žiadne zvieratá (u iných, lacných kokosových olejov sú na zber kokosov často používané opice).

Hlavné benefity:

  • Bez hexanov alebo rozpúšťadiel - je vyrobený pomocou mechanického lisovania za studena, neobsahuje teda žiadne rozpúšťadlá ani chemické látky ako oleje vyrobené pomocou chemickej extrakcie.
  • Cruelty free - Ceylon Kokonati sa rozhodne dištancuje od používania opíc pri zbere kokosov na výrobu tohto oleja či akýchkoľvek iných produktov.
  • V bio kvalite - certifikovaný, podlieha pravidelnému laboratórnemu testovaniu na obsah pesticídov.
  • Raw za studena lisovaný - pravý raw kokosový olej, vhodný aj pre vitariánov.
  • Pochádza z jedného zdroja - z kokosových olejov iba z jednej dohľadateľnej oblasti. Toto sa prejavuje ako na jeho chuti, tak aj na kvalite. Nie je miešaný s ostatnými druhmi olejov, ako to často u iných olejov býva.

Ich kúpou podporíte tradičné spôsoby obživy aj zníženie uhlíkovej stopy – výrobky sú totiž vyrábané aj balené priamo v mieste zberu surovín. Ceylon Kokonati sa snaží o 100% zero waste produkciu.

Tento produkt je medzinárodne akreditovaný organizáciou Control Union, certifikovaný ako organický (EÚ a USDA NOP), certifikovaný ISO a/alebo HACCP.

Čo je to single origin alebo "jediný pôvod"?
Toto tvrdenie znamená, že surovina pochádza z jednej zemepisnej oblasti (na rozdiel surovín odobratých z viacerých krajín sveta a následne zmiešané dohromady = bežná prax lacných produktov od tzv. privátnych značiek).

Žiadny z produktov Ceylon Kokonati nie je tzv. zmesou niekoľkých rôznych surovín z rôznych častí sveta, zakúpených za najlacnejšie ceny. Anglicky sa to nazýva 'not blended'.

Zloženie:

100 % kokosový olej

Skladovanie:

Skladujte na tmavom mieste, mimo slnečného žiarenia.

Dodatočné parametre

Kategória: Zdravé potraviny
Obsah balenia: 1 liter
Krajina pôvodu: Srí Lanka

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Ceylon Kokonati pre svoje výrobky používajú zásadne single origin, eticky zberané non GMO suroviny. Ich produkty sú vegánske, bez lepku, vhodné pre keto, paleo aj raw diétu. Neobsahujú žiadny rafinovaný biely cukor. Ceylon Kokonati svoje produkty vyrába v rodinnej manufaktúre, svojim dodávateľom aj výrobcom platia férové ceny a do výrobných procesov premieta mnohogeneračné znalosti. Používa iba suroviny tej najvyššej kvality. Môžete si byť takí istí, že za prémiovú cenu dostávate taktiež vysoko prémiovú kvalitu.

ceylon_kokonati