Doprava zdarma nad 80€ v rámci Slovenska.

Olej z černuchy siatej - Black Seed Oil - 240ml

Kód: 756
€40
Vypredané
Položka bola vypredaná…

Raw, extra panenský, divoko rastúce byliny.

Jedná sa o najlepší, za studena lisovaný, RAW, extra panenský olej zo semien vzácnej černuchy siatej, ktorý bol vyvinutý ako doplnok stravy pre podporu funkcie srdca, trávenia, zdravej pokožky a celkovej imunity. Je priamo vynikajúci pre pokožku trpiacu na akné a vyrážky - je možné aplikovať priamo na postihnuté miesta a súčasne vnútorne.

Detailné informácie

Podrobný popis

V samotnom oleji z černuchy siatej sa nachádzajú tri kľúčové zložky: thymoquinone, thymohydroquinone a thymol.

Thymoquinone

Aktívna zložka, ktorú vedci skúmajú už od 60. rokov minulého storočia. Je známa pre svoje anti-oxidačné a proti-zápalové vlastnosti. Zaujímavé na nej je to, že sa chová ako voľný radikál alebo ako účinný super oxidačný žrút radikálov a súčasne ochraňuje anti-oxidačné enzýmy glutatión peroxidáza a glutatión S-transferáza (GST). Oba enzýmy sa považujú za dôležité detoxikátory a dosť pomáhajú v bunkových antioxidačných obranných systémoch, pretože chránia pečeň pred toxínmi.

Thymohydroquinone

Podobne ako thymoqinone, tymohydroquinone je jedným z najsilnejších prírodných inhibítorov acetylcholínesterázy (AChE) na zemi. AChE inhibítory sú chemické zlúčeniny, ktoré zastavujú činnosť tohto enzýmu, ktorý spôsobuje (hydrolytickou aktivitou) degradáciu neurotransmiteru acetylcholínu za vzniku cholínu a acetátu. Acetylcholín sprostredkováva prenos vzruchu v centrálnej aj periférnej nervovej sústave. V centrálnej nervovej sústave acetylcholín ovláda vylučovanie mnohých ďalších neurotransmiterov (glutamát, glycín, dopamín). Má teda medzi neuroprenášačmi pomerne výlučnú úlohu a porucha acetylcholínových dráh v mozgu môže viesť až k rozpadu osobnosti, konkrétne spôsobuje napr. Alzheimerovu chorobu. Inými slovami AChE inhibítory ako sú thymoqinone, thymohydroquinone alebo napríklad aj karvakrol (aktívna zložka v oreganovom oleji) pomáhajú zvýšiť dobu, kedy je neuroprenášač acetylcholín aktívny v mozgu. Zvyšujú aj jeho obsah v mozgu.

Thymol

Aktívna zložka, ktorá dodáva silicu tymiánu jeho medicinálne vlastnosti. Je to mono-terpén, ktorý má mnoho užitočných kvalít. Napríklad sa bežne používa ako baktericídny, virucidný, fungicídny a tuberkulocídny agent, pretože dokáže rôzne vírusy zabiť. Používa sa ako dezinfekčný prípravok ako v domácnosti, tak v nemocnici, je to rozložiteľný pesticíd, ktorý nezostáva v pôde a rastlinách a často sa používa v potravinách ako ochucovadlo, v parfumoch, ústnych vodách a dokonca aj kozmetike.

Použitie:

Užívajte jednu alebo viac lyžičiek denne. Chutne dopĺňa akékoľvek jedlo, napr. šalát, polievku alebo zeleninu. Často sa pridáva do smothies.

Zloženie:

100% za studena lisovaný extra panenský olej z černuchy siatej.

Dávkovanie:

1 dávka = 1 ČL (5g)

Výživové hodnoty:

black seed oil nutricni info

Skladovanie:

Skladujte na tmavom a chladnom mieste.

Dodatočné parametre

Kategória: Vitamíny a minerály
Obsah balenia: 240ml
Počet dávok: 48
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

North American Herb and Spice je popredným svetovým producentom vysoko kvalitných prírodných doplnkov výživy už od 90. rokov minulého storočia. V ich sortimente nájdete doplnky stravy predovšetkým vo forme extraktov z celistvých surovín, bylín, korenia a ovocia. NAHS suroviny na výrobu svojich produktov vykupuje od farmárov a zberačov, žijúcich na vzdialenejších a horšie dostupných miestach, kde je príroda ešte maximálne čistá a nedotknutá. Vďaka tomu môžu vyrábať tie najčistejšie a najsilnejšie extrakty, z tých najlepších surovín bez obsahu pesticídov, chemikálií a rozpúšťadiel.

R