Doprava nad 80 € ZDARMA v rámci Slovenska.

O mne

o mne2

Milí priatelia, volám sa Aneta Gedeon, už niekoľko rokov sa venujem zdravému životnému štýlu. Táto moja cesta začala pred rokmi, keď som sa stala mamou. Každá matka chce pre svoje dieťa to najlepšie. Ani u mňa to nebolo ináč. Mojím primárnym cieľom bolo viesť moju rodinu správnym smerom v oblasti výživy a pomáhať im pri riešení problémov intolerancií a alergií. Neskôr som získala certifikát výživového poradcu, aby som získala aj odborné vedomosti v tejto oblasti, ktoré dodnes neustále rozširujem.
fotka

Ja sama trpím autoimunitným ochorením štítnej žľazy, ktoré mi diagnostikovali počas prvého tehotenstva. Po rokoch štúdia a získavania vedomostí v oblasti zdravej životosprávy som pomaly začala rozumieť môjmu telu. Viem, že naše zdravie je silne závislé na tom, čo jeme. Jedlo môže byť častokrát naším najlepším liekom na zdravotné problémy. A tak som začala bojovať, aby som udržala môj zdravotný stav čo možno najviac bez symptómov. Tí, ktorí máte toto ochorenie, viete, o čom hovorím. Chronická únava, zimomravosť, priberanie na váhe, zápcha, bolesti hlavy, neschopnosť koncentrácie, suchá koža atď.

Dnes už viem, čo mi pomáha a robím, čo môžem, aby som sa cítila lepšie. Som zástanca paleo stravy, ktorá pre mňa nie je žiadnym dietetickým smerom. Chápem to len ako názov pre stravu, ktorá je pre nás prirodzená, nutrične bohatá a vyvážená, bez obsahu rafinovaných cukrov, rafinovaných rastlinných olejov, prídavných látok. Vzhľadom na moju diagnózu mám paleo stravu mierne upravenú a vyhýbam sa potravinám, ktoré mi nerobia dobre.

Zároveň častokrát volím protizápalovú stravu, ktorá je podmnožinou alebo miernym obmedzením paleo stravy a dokáže urobiť zázraky, ak trávenie nefunguje dobre. Ako môžete vidieť v mojich receptoch, mnohé z nich majú označenie AIP. Je to skratka pre protizápalovú stravu. To znamená, že všetky použité suroviny v recepte sú protizápalové suroviny.
Zdravie mojich detí sa snažím udržiavať zdravou životosprávou. Mnohokrát čelím problémom, ktoré nie je jednoduché vyriešiť, ale viem, že telo potrebuje čas na samoliečbu a trvá dlhšie, kým sa imunitný systém stabilizuje. Dôležité je, že týmto spôsobom dosiahnem trvácny efekt a výrazne podporím týmto ich zdravie.  Snažím sa o silne individualistický prístup, ktorý je nevyhnutný pre úspešné riešenie problému každého jednotlivca. Univerzálne jedálničky jednoducho nefungujú!

Verím, že tým, ktorí sledujete moje príspevky na sociálnych sieťach a sledujete recepty, ktoré neustále pridávam, obohacujem poznatky o zdravej životospráve a dávam inšpiráciu na zdravé a jednoduché recepty.

Inšpirujte sa mojimi receptami pri príprave zdravých a chutných jedál. Moje recepty sú bez bežných alergénov, sú paleo, bez lepku, bez mlieka a mliečnych produktov a väčšina z nich sú z protizápalových potravín.

Ak potrebujete pomoc pri riešení vašich zdravotných problémov, budem rada, ak mi napíšete.

Pretože v zdravom tele zdravý duch!

 


Máte nejaké otázky? Zodpovieme ich. Prosím, pozorne vyplňte kontaktné údaje.

Nevypĺňajte toto pole: