Thorne 5-MTHF aktívna forma kyseliny listovej 1 mg – 60 kapsúl

Kód: 148
€40
Skladom (2 ks)

Aktívny folát pre náladu, zdravie srdca, vývoj plodu a podporu nervov. 5-MTHF je aktívna forma folátu. Je to základný vitamín B, ktorý podporuje metyláciu. Mnoho jedincov nedostáva dostatok 5-MTHF, pretože majú črevnú alebo pečeňovú dysfunkciu alebo kvôli svojej genetickej výbave.

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Mnoho jedincov nedostáva dostatok 5-MTHF (L-5-metyltetrahydrofolátu), aktívnej formy kyseliny listovej, pretože majú črevnú alebo pečeňovú dysfunkciu, alebo preto, že im genetická výbava sťažuje premenu kyseliny listovej na aktívny 5-MTHF. Nedostatok kyseliny listovej je spojený s nízkou pôrodnou hmotnosťou dojčiat a defektmi neurálnej trubice, a preto sa odporúča všetkým ženám vo fertilnom veku suplementáciu kyseliny listovej. Keďže 5-MTHF prispieva aj k produkcii serotonínu, melatonínu, dopamínu, adrenalínu a norepinefrínu, suplementácia podporuje zdravú náladu.

Pre ženu vo fertilnom veku je dôležité, aby mala dostatok kyseliny listovej – nielen tie ženy, ktoré plánujú otehotnieť. Keďže polovica tehotenstiev je neplánovaných, každá žena, ktorá by mohla otehotnieť, by mala prijímať dostatok kyseliny listovej každý deň. Príjem kyseliny listovej je obzvlášť dôležitý pred počatím a na začiatku tehotenstva, pretože jej najväčšia potreba je v prvom trimestri – keď žena ani nemusí vedieť, že je tehotná. Vždy je výhodnejšie dopĺňať aktívnu formu kyseliny listovej – 5-MTHF (L-5 metyltetrahydrofolát).

Spolu s vitamínom B12 funguje 5-MTHF ako donor metylovej skupiny, čím uľahčuje premenu aminokyseliny homocysteín na metionín. Zvýšená hladina homocysteínu je rizikovým faktorom pre množstvo nežiadúcich zdravotných stavov. Darovanie metylových skupín je životne dôležité pre mnohé procesy biochemickej konverzie, vrátane syntézy serotonínu, melatonínu a DNA.

Zloženie:

Folát (L-5-MTHF)             1,7 mg DFE

Ďalšie zložky: kapsula hypromelózy, leucín, mikrokryštalická celulóza, oxid kremičitý

Použitie:

Užívajte 1 kapsulu jeden až trikrát denne alebo podľa odporúčania lekára.

UPOZORNENIE PRE ALERGIKOV

Tento produkt je kontraindikovaný u jedincov s anamnézou precitlivenosti na niektorú z jeho zložiek.

TEHOTENSTVO

Ak ste tehotná, pred použitím tohto produktu sa poraďte so svojím lekárom.

Upozornenie: Jedná sa o výživový doplnok. Neprekračujte doporučené denné dávkovanie. Uchovávajte mimo dosah detí. Produkt neslúži ako náhrada pestrej stravy. Neobsahuje kofeín, lepok, konzervačné látky a farbivá. Doba expirácie je vyznačená na obale. Tento produkt nie je určený k diagnostike, liečbe, liečeniu alebo prevencii akejkoľvek choroby.

Dodatočné parametre

Kategória: Vitamíny a minerály
Obsah balenia: 60 kapsúl

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Americká značka Thorne je lídrom vo vývoji inovatívnych riešení pre individuálny prístup k zdraviu a wellness. Má rozsiahle portfólio produktov, ktoré sú čisté, účinné a obsahujú živiny v dobre vstrebateľnej forme. Spoločnosť Thorne Research stanovuje prísne štandardy v oblasti kvality surovín, výskumu a riadenia kvality. Thorne Research pracuje bez GMO: nepoužívajú sa žiadne geneticky modifikované suroviny.

Thorne-Logo-Black