Doprava zdarma nad 80€ v rámci Slovenska.

Thorne Selenometionín – 60 kapsúl

Kód: 118
€24
Skladom (1 ks)

Selén je esenciálny minerál, ktorý podporuje zdravie srdca, funkciu štítnej žľazy a optimálnu imunitnú funkciu.

Selén ako minerálny kofaktor podporuje prirodzené antioxidačné systémy tela, ktoré chránia pred oxidačným poškodením a podporujú zdravé starnutie vášho tela a mysle.

Veľkosť porcie: 1 kapsula

Počet porcií na balenie: 60

Detailné informácie

Podrobný popis

Selén je dôležitý stopový minerál a ako „esenciálna“ živina si vaše telo selén nevyrába samo. Preto musí pochádzať zo stravy alebo doplnkov. Nízke hladiny selénu môžu mať nepriaznivý vplyv na srdce, kĺby, oči a imunitný, endokrinný a reprodukčný systém.

Udržiavanie optimálnej hladiny selénu podporuje normálnu funkciu a diferenciáciu buniek a zdravé srdce, spojivové tkanivo, oči, pečeň a funkciu štítnej žľazy. Selén je skvelý minerál, ktorý pomáha zachovať zdravšie telo a podporuje zdravý život.

Thorne's Selenometionine využíva najčistejšiu formu selénu – viazanú na metionín pre optimálnu absorpciu – bez pridania zbytočných prísad alebo konzervačných látok.

Zdravotné výhody zahŕňajú:

Podpora zdravia štítnej žľazy

Selén podporuje normálnu funkciu štítnej žľazy u zdravých jedincov a je dôležitý pre správnu funkciu štítnej žľazy. Je tiež potrebný na premenu hormónu štítnej žľazy T4 (tyroxín) na aktívnu formu T3 (trijódtyronín). Zdravá funkcia štítnej žľazy prospieva hladine energie, metabolizmu, nálade a zdravým vlasom a pokožke.

Podpora zdravého starnutia

Selén prospieva silným antioxidačným funkciám vo vašom tele tým, že podporuje glutatiónový a superoxiddismutázový systém. Antioxidanty, ako je selén, pomáhajú znižovať oxidačné poškodenie v tele a mozgu spôsobené nadbytočnými voľnými radikálmi z toxínov v životnom prostredí, fajčením, pitím alkoholu a stresom, pričom podporujú zdravie pokožky, vlasov a kognitívne funkcie.

Podpora optimálnej imunitnej funkcie

Selén hrá dôležitú úlohu v imunitnom zdraví tela. Jeho antioxidačné vlastnosti podporujú zdravú zápalovú reakciu a podporujú optimálnu imunitnú funkciu. Štúdie ukázali, že optimálna hladina selénu je spojená so zdravou imunitnou odpoveďou.

Ochrana z ťažkých kovov

Suplementácia selénu môže mať tiež ochranný účinok proti ortuti, kadmiu a iným toxickým ťažkým kovom.

Zloženie:

Selén (Selenometionín) 200 mcg

Ďalšie zložky: kapsula hypromelózy, mikrokryštalická celulóza

Použitie: Užívajte 1 kapsulu denne alebo podľa odporúčania lekára.

UPOZORNENIE PRE ALERGIKOV

Tento produkt je kontraindikovaný u jedincov s anamnézou precitlivenosti na niektorú z jeho zložiek.

UPOZORNENIE PRE TEHOTENSTVO

Ak ste tehotná, pred použitím tohto produktu sa poraďte so svojím lekárom.

Upozornenie: Jedná sa o výživový doplnok. Neprekračujte doporučené denné dávkovanie. Uchovávajte mimo dosah detí. Produkt neslúži ako náhrada pestrej stravy. Neobsahuje kofeín, lepok, konzervačné látky a farbivá. Doba expirácie je vyznačená na obale. Tento produkt nie je určený k diagnostike, liečbe, liečeniu alebo prevencii akejkoľvek choroby.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Americká značka Thorne je lídrom vo vývoji inovatívnych riešení pre individuálny prístup k zdraviu a wellness. Má rozsiahle portfólio produktov, ktoré sú čisté, účinné a obsahujú živiny v dobre vstrebateľnej forme. Spoločnosť Thorne Research stanovuje prísne štandardy v oblasti kvality surovín, výskumu a riadenia kvality. Thorne Research pracuje bez GMO: nepoužívajú sa žiadne geneticky modifikované suroviny.

Thorne-Logo-Black