Doprava zdarma nad 80€ v rámci Slovenska.

Olej z divokého oregana v kvapkách - Oreganol P73 Original Strength - 30 ml

Kód: 562
€45
Vypredané
Položka bola vypredaná…

Oreganový olej je považovaný za najsilnejšie prírodné antibiotikum a antiseptikum na svete – je to účinný zabijak parazitov, vírusov, baktérií, kvasiniek a plesní. Oreganol P73 je prvým CO2 extraktom svojho druhu na svete, ktorý na svetový trh priniesla americká firma North American Herb and Spice už v minulom storočí. Používajú to najlepšie divoko rastúce oregano vo vysokých nadmorských výškach v Tureckých horách.

Detailné informácie

Podrobný popis

  • V Oreganole P73 je divoké oregano s garantovaným minimálnym obsahom polyfenolov 65%.
  • Jedná sa o ručne zbierané divoké oregano, rastúce v odľahlých horských oblastiach Turecka.
  • Oreganol P73 je 100% BIO a na trhu prírodných doplnkov stravy je už od 90. rokov minulého storočia.

Oreganový olej je považovaný za najsilnejšie prírodné antibiotikum a antiseptikum na svete – je to účinný zabijak parazitov, vírusov, baktérií, kvasiniek a plesní. P73 značí vysoké percento obsahu polyfenolov v tejto konkrétnej značke oreganového oleja, minimum je 65%. Ide o baktericídne fenoly ako je karvakrol (látky zabíjajúce škodlivé baktérie).
Aby bol oreganový olej bezpečný na konzumáciu, musí pochádzať z výťažkov bylín, ktoré rastú iba v divokých a vysoko položených horských oblastiach Stredozemia, v krajinách ako sú Turecko, Libanon, alebo v menšom množstve Grécko. Je to taká jediná istota, že nebude obsahovať pesticídy a moderné chemické látky. Pretože neriedený oreganový olej je veľmi silný, mal by byť emulgovaný v nosnom oleji ako je napríklad extra panenský olivový, ktorý používa NAHS.
Oreganol P73 sa vyrába tradičným lisovaním za studena a destiláciou vodnou parou za použitia minerálnej horskej vody.
Okrem éterického oleja z klinčekov má oreganový olej najvyššiu známu hodnotu ORAC (300 000 na 100 g) na svete. Vedeli ste, že oregano vykazuje 50-krát vyššiu aktivitu antioxidantov ako jablká a 30-krát vyššiu ako zemiaky?
Oregánový olej je známy ako najsilnejší éterický olej na svete!

Hlavné zložky:

Oregánový olej P73 obsahuje 3 hlavné skupiny látok:
1. Fenoly
Natural carvacrol fenol - P73 má viac ako 65% carvacrolu - vysoký obsah tohto fenolu poukazuje na kvalitný oreganový olej.
Thymol fenol - obsah tohto fenolu je v P73 nižší ako 5%. Oreganové oleje slabej kvality obvykle obsahujú vyššie percento tejto zložky, ktorá môže byť vo väčšej koncentrácii problematická.
Cuminaldehyde fenol - hlavná zložka v rascovom oleji, Cuminum cyminum. Ide o prírodný aldehyd.
Terpény sú podstatnou súčasťou silíc (éterických olejov). Sú to prchavé vonné látky obsiahnuté v listoch, plodoch, kvetoch, podzemkoch i koreňoch rastlín.
Pinen a terpinén
2. Alkoholy
Linalool a bonreol - dva alkoholy s dlhým reťazcom nájdené v oreganovom oleji.
3. Estery
Estery sú súčasťou plodov rastlín a dodávajú im ich špecifickú arómu.
Linalylacetát a geranylacetát

Dávkovanie:

Výrobcom odporúčané dávkovanie sú 2-3 kvapky denne pod jazyk, čo sa dá tiež nazvať tzv. prevenčnou dávkou. Pre špecifiká vyššieho dávkovania je vhodné konzultovať kvalifikovanú osobu, ktorá pozná váš zdravotný stav. Snažte sa olej držať pod jazykom ako je najdlhšie možné, kým sa prirodzene nerozpustí, potom prehltnite. Je to veľmi mocný olej a jeho potencia sa ešte zvýši, keď ho kvapnete na lyžičku s medom (raw, BIO) a prehltnete. Olej je veľmi aromatický a môže vám spočiatku pôsobiť pocit podobný páleniu v ústach. Tento pocit je krátkodobý a po čase prejde, pretože si naň zvyknete.
POZOR: Olej sa nesmie dostať do očí a do oblasti genitálií - bude to veľmi štípať a páliť. V tomto prípade je treba vymyť dôkladne vodou. Ukladajte mimo dosahu detí. Nepite alkohol aspoň 3 hodiny po požití, najlepšie vôbec.

Zloženie:

2 kvapky obsahujú vlastnú patentovanú zmes - 50 mg z celkovej váhy
Nosný olej - certifikovaný BIO Extra Panenský Olej
Divoký oreganový olej

Upozornenie: Jedná sa o výživový doplnok. Neprekračujte doporučené denné dávkovanie. Uchovávajte mimo dosah detí. Produkt neslúži ako náhrada pestrej stravy. Neobsahuje kofeín, lepok, konzervačné látky a farbivá. Doba expirácie je vyznačená na obale. Tento produkt nie je určený k diagnostike, liečbe, liečeniu alebo prevencii akejkoľvek choroby.

Dodatočné parametre

Kategória: Vitamíny a minerály
Obsah balenia: 30 ml
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

North American Herb and Spice je popredným svetovým producentom vysoko kvalitných prírodných doplnkov výživy už od 90. rokov minulého storočia. V ich sortimente nájdete doplnky stravy predovšetkým vo forme extraktov z celistvých surovín, bylín, korenia a ovocia. NAHS suroviny na výrobu svojich produktov vykupuje od farmárov a zberačov, žijúcich na vzdialenejších a horšie dostupných miestach, kde je príroda ešte maximálne čistá a nedotknutá. Vďaka tomu môžu vyrábať tie najčistejšie a najsilnejšie extrakty, z tých najlepších surovín bez obsahu pesticídov, chemikálií a rozpúšťadiel.

R