Doprava zdarma nad 80€ v rámci Slovenska.

Thorne S.A.T. podpora pečene – 60 kapsúl

Kód: 112
€59
Vypredané
Položka bola vypredaná…

Kombinácia troch rastlinných látok na ochranu pečene, formulovaných pre optimálnu absorpciu.

S.A.T. (Silymarín, artičok, kurkuma) je prípravok na ochranu pečene, ktorý poskytuje výťažky z kurkumínu a ostropestreca ako dobre vstrebateľné fytozómy. Artičok poskytuje podporu pri stukovatení pečene.

Veľkosť porcie: 1 kapsula

Počet porcií na balenie: 60

Detailné informácie

Podrobný popis

Každá z troch zložiek Thorne's S.A.T. podporuje dobré zdravie pečene. Silymarín (pestrec mariánsky) obsahuje dôležité antioxidačné zložky, ktoré chránia pečeňové bunky pred poškodením voľnými radikálmi, posilňujú membrány pečeňových buniek a pomáhajú udržiavať vlastný antioxidačný systém pečene. Artičok (Cynara scolymus) má dlhú históriu používania na podporu pečene. Kurkuma sa tradične používa v čínskej aj ajurvédskej medicíne na podporu funkcie pečene. Primárne účinné činidlo v kurkume je kurkumín. S.A.T. ponúka silymarín aj kurkumín v komplexe s fosfolipidovými zlúčeninami (ako Siliphos® a Meriva®, v tomto poradí), aby sa optimalizovala ich vstrebateľnosť a hepatoprotektívne účinky.

Ázijské kultúry po stáročia ťažili zo zdravých účinkov kurkumínu, pomarančového pigmentu v kurkume (hlavnej zložky kari). Kurkumín je silný antioxidant, ktorý ponúka množstvo zdravotných výhod, vrátane podpory funkcie kĺbov, pečene, tráviaceho a kardiovaskulárneho systému tým, že pomáha udržiavať normálnu zápalovú reakciu tela prostredníctvom optimalizácie produkcie cytokínov. Cytokíny hrajú dôležitú úlohu v prirodzenej imunite tela, odpovedi na zápal, infekciu a traumu. Hepatoprotektívna aktivita kurkumínu je pravdepodobne spôsobená jeho silnou antioxidačnou aktivitou a potenciálom udržiavať normálnu zápalovú odpoveď tela v pečeni.

Či už sa užíva ako doplnok alebo sa získava z potravy, kurkumín sa normálne zle vstrebáva do krvného obehu. Využitím unikátnej kurkumínovej receptúry založenej na patentovanej "fytozómovej" technológii Indena SpA sa komplex kurkumínový extrakt/fosfolipid výrazne lepšie vstrebáva ako samostatné kurkumínové extrakty. Pretože fosfolipidy sú základnými zložkami ľudských buniek, fosfolipidy získané z potravy resp. výživové doplnky sa veľmi dobre vstrebávajú.

Tri flavonoidy obsahujú silymarín. Z týchto troch prevažuje silybín, ktorý je biologicky najaktívnejší. Fytozóm Siliphos poskytuje výhody silybínu a fosfolipidov v jednej zlúčenine. Silybín je prirodzene vo vode rozpustný flavonoid, ale vďaka komplexu s fosfolipidmi je šetrný k lipidom. Výsledkom je, že fytozómový prípravok dosahuje lepšie začlenenie tohto flavonoidu chrániaceho pečeň do membrán pečeňových buniek. Štúdie ukazujú, že tento silybín-fosfolipidový komplex poskytuje lepšiu absorpciu v porovnaní s konvenčnými produktmi z pestreca mariánskeho.

Zloženie:

Artičokový extrakt 150 mg

Fytozóm kurkumínu (Meriva) 150 mg

Semená pestreca mariánskeho (fytozóm silybínu) 150 mg

Ďalšie zložky: kapsula hypromelózy, leucín, mikrokryštalická celulóza, oxid kremičitý

Použitie: Užívajte 1 kapsulu dvakrát až trikrát denne alebo podľa odporúčania lekára.

UPOZORNENIE PRE ALERGIKOV

Tento produkt je kontraindikovaný u jedincov s anamnézou precitlivenosti na niektorú z jeho zložiek.

TEHOTENSTVO

Ak ste tehotná, pred použitím tohto produktu sa poraďte so svojím lekárom.

Upozornenie: Jedná sa o výživový doplnok. Neprekračujte doporučené denné dávkovanie. Uchovávajte mimo dosah detí. Produkt neslúži ako náhrada pestrej stravy. Neobsahuje kofeín, lepok, konzervačné látky a farbivá. Doba expirácie je vyznačená na obale. Tento produkt nie je určený k diagnostike, liečbe, liečeniu alebo prevencii akejkoľvek choroby.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Americká značka Thorne je lídrom vo vývoji inovatívnych riešení pre individuálny prístup k zdraviu a wellness. Má rozsiahle portfólio produktov, ktoré sú čisté, účinné a obsahujú živiny v dobre vstrebateľnej forme. Spoločnosť Thorne Research stanovuje prísne štandardy v oblasti kvality surovín, výskumu a riadenia kvality. Thorne Research pracuje bez GMO: nepoužívajú sa žiadne geneticky modifikované suroviny.

Thorne-Logo-Black