Doprava zdarma nad 80€ v rámci Slovenska.

Bezobilninový kvások (AIP)

bezobilninov___kv__sok_(aip)

 

Suroviny:

 • múka zo zelených banánov
 • voda filtrovaná

Postup:

 • 1. deň (ráno & večer): Dajte do sklenenej nádoby 1/2 hrnčeka múky a pol hrnčeka vody. Premiešajte. Múka má byť úplne absorbovaná vodou do hustej, tekutej pasty. V závislosti od značky múky, ktorú používate, možno budete musieť pridať trochu viac vody, aby ste dosiahli túto konzistenciu. Voľne prikryte nádobu utierkou a uložte na linke.
   
  2. deň (ráno & večer): Pridajte 1/2 hrnčeka múky a 1/2 hrnčeka vody, premiešajte, prikryte a uložte na miesto.
   
  3. deň (ráno & večer): Ak sa objaví tekutina na vrchu, zlejte ju a kvások jemne premiešajte. Vyhoďte 1/2 hrnčeka kvásku. Pridajte 1/2 hrnčeka múky a 1/2 hrnčeka vody, premiešajte, prikryte a uložte na miesto.
   
  4. deň (ráno & večer): Ak je tekutina, vyliať. Jemne premiešajte a vyhoďte 1/4 hrnčeka kvásku. Pridajte 1/4 hrnčeka kvásku a 1/4 hrnčeka vody, premiešajte, prikryte a uložte na miesto.
   
  5. deň (ráno & večer): Ak je navrchu tekutina, vylejte ju. Jemne premiešajte a vyhoďte 1/4 hrnčeka kvásku. Pridajte 1/4 hrnčeka kvásku a 1/4 hrnčeka vody, premiešajte, prikryte a uložte na miesto.
   
  6. deň (ráno & večer): Ak je navrchu tekutina, vylejte ju. Jemne premiešajte a vyhoďte 1/4 hrnčeka kvásku. Pridajte 1/4 hrnčeka kvásku a 1/4 hrnčeka vody, premiešajte, prikryte a uložte na miesto.
   
  7. deň (ráno & večer): Ak je navrchu tekutina, vylejte ju. Jemne premiešajte a vyhoďte 1/4 hrnčeka kvásku. Pridajte 1/4 hrnčeka kvásku a 1/4 hrnčeka vody, premiešajte, prikryte a uložte na miesto.

NOTES

 
Keď uvádzam ráno & večer, to znamená, že tento krok urobíte dvakrát za deň.
 
E-book Návod na pečenie kváskového chleba bez obilnín Vám pomôže, aby ste uspeli pri pečení tohto zdravého chleba.