Bezobilninový kvások (AIP)

bezobilninov___kv__sok_(aip)

 

Suroviny:

 • múka zo zelených banánov
 • voda filtrovaná

Postup:

 • 1. deň (ráno & večer): Dajte do sklenenej nádoby 1/2 hrnčeka múky a pol hrnčeka vody. Premiešajte. Múka má byť úplne absorbovaná vodou do hustej, tekutej pasty. V závislosti od značky múky, ktorú používate, možno budete musieť pridať trochu viac vody, aby ste dosiahli túto konzistenciu. Voľne prikryte nádobu utierkou a uložte na linke.
   
  2. deň (ráno & večer): Pridajte 1/2 hrnčeka múky a 1/2 hrnčeka vody, premiešajte, prikryte a uložte na miesto.
   
  3. deň (ráno & večer): Ak sa objaví tekutina na vrchu, zlejte ju a kvások jemne premiešajte. Vyhoďte 1/2 hrnčeka kvásku. Pridajte 1/2 hrnčeka múky a 1/2 hrnčeka vody, premiešajte, prikryte a uložte na miesto.
   
  4. deň (ráno & večer): Ak je tekutina, vyliať. Jemne premiešajte a vyhoďte 1/4 hrnčeka kvásku. Pridajte 1/4 hrnčeka kvásku a 1/4 hrnčeka vody, premiešajte, prikryte a uložte na miesto.
   
  5. deň (ráno & večer): Ak je navrchu tekutina, vylejte ju. Jemne premiešajte a vyhoďte 1/4 hrnčeka kvásku. Pridajte 1/4 hrnčeka kvásku a 1/4 hrnčeka vody, premiešajte, prikryte a uložte na miesto.
   
  6. deň (ráno & večer): Ak je navrchu tekutina, vylejte ju. Jemne premiešajte a vyhoďte 1/4 hrnčeka kvásku. Pridajte 1/4 hrnčeka kvásku a 1/4 hrnčeka vody, premiešajte, prikryte a uložte na miesto.
   
  7. deň (ráno & večer): Ak je navrchu tekutina, vylejte ju. Jemne premiešajte a vyhoďte 1/4 hrnčeka kvásku. Pridajte 1/4 hrnčeka kvásku a 1/4 hrnčeka vody, premiešajte, prikryte a uložte na miesto.

NOTES

 
Keď uvádzam ráno & večer, to znamená, že tento krok urobíte dvakrát za deň.
 
E-book Návod na pečenie kváskového chleba bez obilnín Vám pomôže, aby ste uspeli pri pečení tohto zdravého chleba.
 
 
 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie