Doprava zdarma nad 80€ v rámci Slovenska.

WUGI mliečne kefírové kultúry

Kód: 46
€21
Skladom (>5 ks)

Vrecúško plné kefírových kultúr, z ktorého si môžete doma urobiť vlastný kefír. Stačí k tomu trochu mlieka. Trvá to minútku, ale vaše zdravie (hlavne črevá) vás za to budú milovať. Prečo? Pretože domáci kefír vzniká fermentovaním alebo kvasením. Vďaka tomu je plný priateľských baktérií, enzýmov a ďalších látok, ktoré telu často chýbajú. Vykúzlim čerstvý, poctivý mliečny kefír z akéhokoľvek živočíšneho mlieka.

Na postupnú prípravu až 100 litrov kefíru. S jedným balením môžete mať denne čerstvý kefír po dobu štvrť roka.

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Lepší než jogurt

Pripravte si poctivý kefír z kvalitného mlieka. Bude tak obsahovať viac vitamínov a zdravých tukov než klasický nízkotučný kefír z obchodu. Kravské, kozie aj ovčie mlieko, všetky majú kultúry radi. Kefír chutí podobne ako jogurt, ale má pár výhod. Obsahuje viac druhov priateľských baktérií pre naše telo a pripravuje sa pri izbovej teplote – bez jogurtovača.

Kto cvičí, ocení ho jako prírodný proteínový nápoj, je ľahko stráviteľný a plný komplexných bielkovín. Piť ho môžete len tak samotný alebo s medom či v smoothie.

Ako kefír vzniká?

Mliečny kefír vzniká fermentáciou (zjednodušene kvasením) kefírových kultúr v mlieku. Kefírové kultúry sa kŕmia laktózou (mliečnym cukrom), menia ho na kyselinu mliečnu, pár bubliniek (oxid uhličitý) a ďalšie látky. Pritom zostávajú kultúry živé v nápoji a produkujú do neho svoje enzýmy, ktoré napomáhajú tráveniu.

Mliečny kefír je ako osviežujúci jogurtový nápoj. Obsahuje minimum laktózy, je plný priateľských baktérií (probiotík), enzýmov, živín, vitamínov a minerálov. Tie sú nevyhnutné pre správnu funkciu čriev a trávenie.

Obsah, zloženie a dávkovanie

Mliečny kefír si môžete dopriať denne, je to podobné ako s jogurtami. Iba ak nie ste na jogurty a kefíry zvyknutí, doporučujeme začať s menším množstvom a postupne navyšovať – napríklad na 400 ml za deň.

Zloženie

Dextróza ako nosič kefírových kultúr, kefírové kultúry (mikroorganizmy z rodu: Lactococcus, Leuconostoc, Lactobacillus, Saccharomyces, Kluyveromyces)

Napr. konkrétne druhy Lactococcus lactis subsp. lactis, Lactococcus lactis subsp. cremoris, Lactococcus lactis subsp. diacetylactis, Leuconostoc mesenteroides subsp. cremoris, Lactobacillus kefyr, Saccharomyces unisporus, Kluyveromyces marxianus a ďalšie.

Môže obsahovať stopy mlieka.

Balenie obsahuje 3 sáčky s 5 g mliečnych kefírových kultúr a pripravíte s ním postupne až 100 litrov poctivého kefíru. Z 1 sáčku kultúr vyrobíte 30 – 35 litrov mliečneho kefíru v priebehu 1 mesiaca a tak môžete štvrť roka fermentovať nepretržite alebo si medzi jednotlivými sáčkami urobiť pauzu.

Každý deň si môžete pripraviť až 1 liter kefíru, ak je to veľa, kľudne si množstvo prispôsobte. Zdá sa vám balenie malé? Dáva to zmysel. Držíte v ruke okom neviditeľné mikroorganizmy. Makajú ale o sto šesť a vytvoria vám desiatky litrov kefíru na mnoho dní.

Skladujte v chladničke (prípadne v chlade do 20°C).

Minimálna garantovaná doba trvanlivosti 9 a viac mesiacov od dodania.

Dodatočné parametre

Kategória: Kefírové kultúry
Obsah balenia: 3 sáčky s 5 g kefírových kultúr (až na 100 litrov kefíru)

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Česká súrodenecká značka WUGI. Majitelia značky sú blázni do zdravia čriev a mikrobiómu. Vyberajú pre vás najkvalitnejšie a najčistejšie produkty, ktoré sami doma používajú.

Vodný, mliečny alebo aj rastlinný kefír je tzv. funkčná potravina, ktorá má priaznivé účinky na naše zdravie. Podporuje trávenie, posilňuje črevný mikrobióm, imunitu a odolnosť. Je plný vitamínov, minerálov, enzýmov a probiotík. Doma ho máte za minútku a z kefíru potom vykúzlite ďalšie probiotické dobroty.

OIP (2)