Doprava zdarma nad 80€ v rámci Slovenska.

Kit Kat zdravo

Tieto tyčinky Kit Kat v zdravej verzii sú krásne chrumkavé a rozplývajú sa v ústach. Je to napodobenina receptu pôvodnej tyčinky Kit Kat, ale oveľa zdravšia. Tento recept je bezlepkový, bez mliečnych výrobkov, vegánsky a paleo.

Kit_kat

Potrebujete:

1 1/4 hrnček mandľová múka

3 PL kokosový cukor

1 PL mleté ľanové semiačka

1/8 ČL soľ

3 PL kokosový olej

1 PL voda

1 ČL vanilkový extrakt

horká čokoláda na polevu

Plnka:

2 PL horká čokoláda

3 PL mandľové maslo (alebo iné orechové, či semiačkové maslo)

Postup:

V stredne veľkej mise zmiešajte suché suroviny (múka, cukor, ľanové semiačka a soľ). Pridajte do nej mokré suroviny (kokosový olej, vodu a vanilkový extrakt). Dobre rukami premiešajte, kým vznikne lepivé cesto. Rozvaľkajte ho medzi dvomi papiermi na pečenie na tenký plát. Použite nôž alebo pizza krájač na nakrojenie malých obdĺžnikov rovnakej veľkosti. Opakujte, kým použijete celé cesto. Premiesnite vykrojené obdĺžniky na plech vystlaný papierom na pečenie. Vložte do rúry vyhriatej na 175 stupňov a pečte 8-10 minút. Po dopečení vyberte z rúry a nechajte vychladnúť. Medzitým si pripravte plnku. Dajte čokoládú a mandľové maslo do malého kastróla a rzzoztopte na miernom stupni. Dajte bokom a nechajte vychladnúť cca 10 minút, aby mierne stuhlo. Skladajte kit kat nasledovne: uložte sušienku, vrch potrite plnkou, uložte na vrch ďalšiu sušienku, potrite ju plnkou a ukončite opäť sušienkou. Takto pripravte cca 11 kit kat sušienok. Vložte ich do mrazničky stuhnúť, cca 1 hodinu. Potom ich stuhnuté obaľte v roztopenej horkej čokoláde a uložte v chladničke na cca 1 hodinu tuhnúť. Servírujte.

Poznámka: Ak si prajete verziu bez orechov, môžete zameniť mandľovú múku za múku z tigrích orechov. V tom prípade však je potrebné trošičku navýšiť množstvo kokosového oleja a vody.