Doprava zdarma nad 80€ v rámci Slovenska.

Luxusný čokoládový koláč

Tento čokoládový koláč je ozaj luxusný. Patrí medzi moje najobľúbenejšie, pretože je plný kakaa a je krásne vláčny. Bohatý čokoládový krém dodáva sýtosť a jemnosť zároveň.

B3FB2AE9-0344-471A-AA72-EEC971836B36

Potrebujete:

Korpus:

1/2 hrnček palmový tuk

1/2 hrnček kokosový cukor

1/4 hrnček javorový sirup

1 ČL vanilkový extrakt

1 ČL čerstvá citrónová šťava

3 vegánske vajíčka (alebo riadne)

1/4 hrnček tapiokový škrob

1/2 hrnček kakaový prášok

1/2 hrnček kokosová múka

3/4 ČL sóda bikarbóna

1/4 ČL soľ

3/4 hrnček kokosové mlieko z plechovky

Čokoládový krém:

2 hrnčeky palmový tuk (alebo maslo)

1 hrnček javorový sirup

1 PL vanilkový extrakt

1 hrnček kakaový prášok

3/4 hrnček tapiokový škrob

1/2 ČL soľ

Vegánske vajíčka (3ks):

3 PL ľanové semiačka

8 PL voda

Postup:

Korpus: Zapnite rúru na 160 supňov a pripravte si dve okrúhle formy o priemere 16 cm. Potrite formy tukom a uložte na ich spodok papier na pečenie. V kuchynskom mixéri vyšľahajte mäkký palmový tuk, kokosový cukor, javorový sirup, vanilku a citrónovú šťavu. Mixujte 1 minútu na vyššom stupni. Postupne pridajte po jednom riadnom vajíčku (alebo naraz vegánske vajíčka) a rozmixujte. Medzitým si v stredne veľkej mise zmiešajte tapiokový škrob, kakaový prášok, kokosovú múku, sódu bikarbónu a soľ. Postupne túto suchú zmes pridávajte do mixéra počas mixovania a striedajte s kokosovým mliekom. Mixujte, kým sa hmota spojí. Rozdeľte hmotu do dvoch foriem na pečenie, vrch zarovnajte a vložte do rúry na 35 minút. Potom formy vyberte z rúry a nechajte 1 hodinu vychladnúť. Následne opatrne vyklopte korpusy z formy na mriežku. Pripravte si krém: v kuchynskom mixéri vyšľahajte mäkký palmový tuk, cca 30 sekúnd. Potom pridajte javorový sirup a vanilku a opäť mixujte 30 sekúnd. Potom pridajte kakaový prášok, tapiokový škrob a soľ a mixujte na nízkom stupni, kým sa suroviny spoja a potom mixujte na vysokom stupni 30 sekúnd.

Uložte jeden korpus na servírovací tanier, bohato potrite krémom a prikryte druhým korpusom. Zvyškom krému bohato potrite vrch a boky koláča. Uložte na 1 hodinu v chladničku a servírujte.

Vegánske vajíčko: rozmixujte ľanové semiačka v mixéri a vysypte do malej misky. Pridajte vodu a zmiešajte. Zmes nemá byť riedka, ale jemne hustejšia. Použite v recepte.