Doprava zdarma nad 80€ v rámci Slovenska.

ROSITA extra panenský olej z tresčej pečene – tekutý 2x150 ml

Kód: 369
Tip
Značka: Rosita
ZADARMOZADARMO
CLO Oil double
€84
Skladom (>5 ks)

Výhodné 2x balenie. Rybí olej Rosita obsahuje prirodzene sa vyskytujúce vitamíny A, D; EPA, DHA a celé spektrum omega tukov.

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Rybí olej Rosita obsahuje prirodzene sa vyskytujúce vitamíny A, D; EPA, DHA a celé spektrum omega tukov.

Je to zdroj prirodzene sa vyskytujúcich vitamínov A a D a omega-3 mastných kyselín (má tiež celé spektrum omega tukov!).

Bohužiaľ, väčšina ľudí nekonzumuje dostatok protizápalových potravín, ktoré poskytujú tieto špecifické živiny, ktoré zohrávajú dôležitú úlohu pri kardiovaskulárnom, hormonálnom, imunitnom, reprodukčnom a neurologickom zdraví. Preto mnohí dospelí a deti môžu mať úžitok z pravidelného dopĺňania extra panenského oleja z tresčej pečene.

ROSITA extra panenský olej z tresčej pečene – tekutý 150 ml

 • Treska lovená v čistých vodách v severnom Nórsku.
 • Surový a ručne vyrábaný olej s použitím zriedkavej, exkluzívnej a generácie starej techniky extrakcie za studena, kde sa prirodzene oddelí olej od pečene.
 • Ryby sa menia na rybí olej v priebehu niekoľkých hodín! Jemná, rybacia, maslová chuť.
 • Obsahuje iba prírodne sa vyskytujúci vitamín A a vitamín D v prirodzenej koncentrácii a pomere. Nepridávajú sa žiadne syntetické vitamíny.
 • Poskytuje 395 IU vitamínu D3 na čajovú lyžičku a 3 900 IU vitamínu A na čajovú lyžičku (s určitými odchýlkami po dávkach v dôsledku prirodzene sa vyskytujúcich sezónnych posunov).
 • Poskytuje 443 mg EPA a 605 mg DHA na čajovú lyžičku spolu s celým spektrom omega tukov vrátane 3, 4, 6, 7, 9 a 11.
 • Vyrobené iba z atlantickej tresky (Gadus morhua) v nedotknutej vode blízko nórskeho mesta Dønna.
 • Vytvorené v malých dávkach.
 • Sklenená fľaša s obsahom dusíka minimalizuje oxidáciu, s minimálnym vystavením kyslíku a svetlu a bez vystavenia kovom.
 • Každá šarža je pred vývozom dvakrát testovaná na prítomnosť kontaminantov a monitorovaná z hľadiska dodržiavania prísnych noriem EÚ.
 • Na udržanie sviežosti sa pridá malá kvapka prírodných antioxidantov - rozmarínovej byliny a plného spektra vitamínu E (zo slnečnicových semien).
 • Pred použitím pretrepte! Pretože ide o surový, minimálne spracovaný produkt, prirodzene sa vyskytujúce tuky v oleji z tresčej pečene sa môžu zhromažďovať v hornej časti fľaše. Trepanie pred každým použitím pomáha pri rovnomernom rozmiestnení.

Zloženie: 

 • Extra panenský olej z tresčej pečene
 • Rozmarínový olej a vitamín E vo forme zmesových tokoferolov 

Bez umelých príchutí, farbív, alebo konzervačných látok.
Bez sóje, lepku a mliečnych výrobkov.  

DÁVKOVANIE

Pred pridaním akýchkoľvek doplnkov do svojho stravovacieho režimu sa poraďte s kvalifikovaným zdravotníckym personálom. Upozorňujeme, že tieto odporúčania týkajúce sa dávkovania nie sú založené na individuálnych IU na jednu dávku a môžu sa pre niektorých jednotlivcoch líšiť. Je dôležité začať iba s kvapkami pre každé dieťa alebo citlivé dieťa a ak je to potrebné, postupne pracovať na terapeutickej dávke. Pamätajte, že to, čo je terapeutické pre jedného jednotlivca, nemusí byť pre ďalšieho.

EVCLO sa môže užívať samostatne alebo v zmesi s potravinami, ktoré nemajú teplotu vyššiu ako 37 stupňov celzia.

Dospelí: 1/2 až 1 čajová lyžička denne alebo podľa potreby s jedlom.

Deti a citliví jedinci: 1 až 4 kvapky denne alebo podľa potreby s jedlom.

Dojčatá (4 mesiace a staršie, podľa schválenia lekárom): 1 až 3 kvapky denne podľa potreby. Kvapky môžu byť podávané lyžičkou alebo kvapkadlom pred kŕmením.

Tehotné a dojčiace matky: Neprekračujte viac ako ¼ lyžičky denne. Berte podľa potreby. Najlepšie sa užíva s jedlom.

SKLADOVANIE

Správne skladovanie je rozhodujúce pre zachovanie výživových vlastností Rosita EVCLO. Po otvorení svetlo a teplo urýchľujú rýchlosť oxidácie, keď je olej vystavený kyslíku. Každá fľaša tekutiny EVCLO bola pred utesnením prepláchnutá dusíkom, aby sa z fľaše odstránil kyslík.

Po otvorení fľaše udržujte olej mimo dosahu priamych zdrojov tepla a slnečného žiarenia a ihneď po použití ho uzavrite a chlaďte.

Po prijatí fľašu uložte v chladničke.

Ak fľaša príde teplá, pred otvorením a užitím dávky počkajte, kým sa schladí.

Pri dlhodobom skladovaní je možné neotvorené fľaše skladovať v mrazničke až dva roky a v chladničke až jeden rok.

Po otvorení sa musí olej spotrebovať do troch mesiacov.

POZNÁMKA: Olej môže byť pri chladení alebo mrazení zakalený, zahustený. To je dobrá vec! Neexistuje dôvod na obavy a je to znamenie, že olej obsahuje všetky svoje prirodzené celé spektrum omega (3,4, 6, 7, 9 a 11) a vitamíny.

Aby sa tuky prerozdelili, pred použitím fľaštičku jemne pretrepte.

Upozornenie: Jedná sa o výživový doplnok. Neprekračujte doporučené denné dávkovanie. Uchovávajte mimo dosah detí. Produkt neslúži ako náhrada pestrej stravy. Neobsahuje kofeín, lepok, konzervačné látky a farbivá. Doba expirácie je vyznačená na obale. Tento produkt nie je určený k diagnostike, liečbe, liečeniu alebo prevencii akejkoľvek choroby.

Dodatočné parametre

Kategória: Vitamíny a minerály
Obsah balenia: 2 x 150 ml (približne 2x30 dávok)
Krajina pôvodu: Nórsko

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

V Rosita Real Foods udržateľným spôsobom získavajú voľne žijúce ryby zo vzdialeného pobrežia severného Nórska, aby dodávali ten najčistejší olej z rybej pečene na svete. Ich oleje sú z rýb ulovených vo voľnej prírode a sú vyrobené starodávnou prírodnou metódou, ktorá nevyžaduje žiadne škodlivé teplo alebo stroje. To zaisťuje, že majú výnimočne bohatý nutričný profil a že jemné mastné kyseliny a prirodzene sa vyskytujúce vitamíny zostanú bohaté a nedotknuté. Získate tak tie najsurovejšie možné živiny, čisté a autentické, ako tomu bolo u našich severských predkov pred stovkami rokov.

R